Treść

3 zasady usuwania przedłużania rzęs w domu
Profesjonalne środki do usuwania przedłużania rzęs
Jak usunąć przedłużanie rzęs remuwerem?
Usuwanie przedłużonych rzęs za pomocą improwizowanych środków
Jak nie można usunąć przedłużonych rzęs
Pielęgnacja rzęs
Przedłużone rzęsy nie tylko sprawiają, że wygląd jest wyrazisty i efektowny. Znacznie oszczędzają czas płci pięknej, ponieważ dzięki nim nie ma potrzeby codziennego spędzania czasu na farbowaniu własnych rzęsek. Specjaliści gwarantują dość długi okres noszenia przedłużonych rzęs, średnio wynosi 3-4 tygodnie. Ale nieuchronnie przychodzi moment, kiedy trzeba je sfilmować. Czasami wycofanie należy wykonać bez uciekania się do pomocy specjalisty. Przyczyny mogą być różne:

ktoś nie miał czasu, aby zapisać się do mistrza, a połowa rzęsek już spadła i nadszedł czas, aby je usunąć;
ktoś poczuł dyskomfort;
niektórzy początkowo nie lubili pracy lashmakera;
a ktoś po prostu chciał sam usunąć rzęski.
Bez względu na powód samodzielnego usuwania ważne jest, aby nie szkodzić naturalnym rzęsom. Jak to zrobić? Jakie materiały i narzędzia będą potrzebne? Jak długo potrwa wypłata? Rozumiemy ten artykuł.

3 zasady usuwania przedłużania rzęs w domu
Oczy są bardzo wrażliwą, delikatną częścią twarzy. Dlatego dokonując niezależnego wycofania, przestrzegaj następujących zasad:

działaj tak ostrożnie i skrupulatnie, jak to możliwe. Pamiętaj, że każdy niezręczny ruch może nie tylko zaszkodzić rzęsom, ale może spowodować obrażenia oczu;
do usuwania używaj tylko wysokiej jakości produktów i materiałów. Tanie środki o wątpliwej produkcji mogą prowadzić do reakcji alergicznych, podrażnień, a nawet oparzeń chemicznych;
w żadnym wypadku nie odrywaj rzęs.
Warto wiedzieć!

Problem wyciągania rzęs jest dość powszechny i istnieje kilka powodów:

choroba psychiczna trichotillomania, która charakteryzuje się wyrywaniem rzęs, brwi i innych włosów na ciele, a także innych stanów nerwowych i doświadczeń;
źle wykonana praca, która prowadzi do dyskomfortu i chęci oderwania rzęs. Takie odczucia mogą wystąpić z powodu dużej liczby klejów lub braku wcięcia, gdy rzęsy są przyklejone do skóry;
nieprawidłowo dobrany rodzaj przedłużenia, gdy wykonane są ciężkie lub zbyt długie rzęsy. Z powodu ciężkości naturalna rzęska zaczyna się obracać, a korzeń zaczyna boleć;
zbyt długa skarpeta przedłużonych rzęs. Prowadzi do dyskomfortu z powodu faktu, że sztuczna rzęsa zaczyna naciskać.
Zdejmujemy rzęsy
Profesjonalne środki do usuwania przedłużania rzęs
Być może wyrażenie „profesjonalne środki” zniechęca cię, ponieważ wiąże się z pewnymi umiejętnościami i dodatkowymi wydatkami. Ale w rzeczywistości korzystanie z takiego asystenta nie wymaga specjalnej wiedzy, a jego zakup zwróci się przy pierwszym użyciu.

Lepiej kupić jeden słoik produktu, nie psuj własnych rzęs, próbując oderwać wszystkie możliwe sposoby przedłużania. Następnie musisz wydać jeszcze więcej pieniędzy, aby przywrócić naturalne.
Używanie profesjonalnych środków do usuwania rzęs to najszybszy sposób na usunięcie przedłużonych rzęs. Spędzisz tylko 3-5 minut. Możesz oczywiście użyć improwizowanych środków, o których będziemy mówić w następnym rozdziale, ale aby z ich pomocą dokonać wypłaty, zajmie to znacznie więcej czasu. Niektóre sposoby zajmują całą noc.
Przez profesjonalne środki rozumie się remuvery, które są podzielone na 3 rodzaje:

ciekły;
żelowy;
kremowe.
Creme Remover
Płyn do usuwania jest prawdopodobnie najbardziej niebezpieczny do samodzielnego usuwania, ponieważ przy każdym nieostrożnym ruchu może wyciekać na błonę śluzową oka. Takie narzędzie lepiej pozostawić profesjonalistom.

Żel Remover ma grubszą konsystencję. Ryzyko uszkodzenia oka jest znacznie niższe, więc nadaje się do samodzielnego użytku.

Cream Remover to idealna opcja do samodzielnego usuwania przedłużonych rzęs. Ma gęstą konsystencję, więc lek nie spływa na błonę śluzową oka.

Płyn do płukania BARBARA o zapachu wanilii 10 ml
Płyn do płukania BARBARA o zapachu wanilii 10 ml
Remover żel Original Enigma 15 ml
Remover żel Original Enigma 15 ml
Krem Remover Bounty do usuwania rzęs BARBARA 15g
Krem Remover Bounty do usuwania rzęs BARBARA 15g

Jak usunąć przedłużanie rzęs remuwerem?
Aby chronić skórę, przyklej specjalną łatkę pod rzęsami dolnej powieki. Zasadniczo można go zastąpić połową wacika. Pamiętaj jednak, że musi ściśle przylegać do skóry i linii rzęs.
Za pomocą wacika nałóż Remover równomiernie na rzęsę.
Odczekaj 3-5 minut i za pomocą szczotki do rzęs Usuń odklejone rzęski. W zależności od firmy Czas ekspozycji może być nieco dłuższy.
Zanurz wacik w zwykłej wodzie lub balsamie zmiękczającym i przetrzyj nim powieki. Jest to konieczne, aby usunąć resztki Remover ze skóry i rzęs.
Jako dodatkową opiekę możesz delikatnie nasmarować rzęsy olejem, takim jak łopian, rycynowy lub kokosowy.
Usuwanie rzęs za pomocą Remover
Usuwanie przedłużonych rzęs za pomocą improwizowanych środków
Jeśli chcesz, możesz użyć improwizowanych środków, ale pamiętaj, że w przeciwieństwie do profesjonalnych remuverów nie gwarantują szybkiego i wysokiej jakości wyniku. Nie zdziw się, jeśli będziesz musiał połączyć kilka improwizowanych środków do wypłaty i spędzić kilka godzin. Jakie są więc „ludowe” sposoby usuwania przedłużonych rzęs?

Usuwanie za pomocą olejów roślinnych
Sądząc po recenzjach, oliwka, a nawet najbardziej konwencjonalny olej słonecznikowy, który jest absolutnie w każdej kuchni, nadają się do usuwania. Możesz także użyć lnu, migdałów, kukurydzy. Ale większość zaleceń otrzymała olej rycynowy i łopianowy. Przed użyciem upewnij się, że skóra nie reaguje na olej z powodu stanu zapalnego lub podrażnienia.

Jak usunąć przedłużanie rzęs olejem?

Rozgrzej trochę olej i zwilż go połówkami wacików, które nałożysz na dolną powiekę.
Za pomocą wacika nałóż olej na obszar podstawowy i odczekaj 5 minut. Po upływie określonego czasu ponownie nałóż olej, aby zwiększyć jego działanie.
Poczekaj około 30 minut. W tym czasie możesz delikatnie masować rzęsy u podstawy. Następnie za pomocą pęsety lub szczotki do rzęs Usuń oddzielone rzęsy.
W razie potrzeby powtórz procedurę ponownie.
Usuwanie rzęs za pomocą olejków
Zdejmowanie za pomocą kremu
Krem działa na tej samej zasadzie co olej. Powinien być dość tłusty i zawierać olej. Chociaż czasami do tego celu nadaje się zwykły krem dla dzieci. Nie zapominaj, że skład kremów zwykle zawiera składniki chemiczne, które mogą zaszkodzić oczom, więc musisz używać kremów ze szczególną ostrożnością. Zaleca się również stosowanie wazeliny do usuwania, ale bardzo trudno jest ją zmyć. Usunięcie kremem zajmuje jeszcze więcej czasu niż usunięcie olejem. Według opinii czasami trzeba go zostawić na noc, co w zasadzie jest dość niebezpieczne, ponieważ może wystąpić podrażnienie. Usunięcie kremem również nie gwarantuje rezultatu za pierwszym razem.

Zdejmowanie za pomocą parowania
Aby usunąć rzęsy w ten sposób, musisz:

przygotuj pojemnik z gorącą wodą. Ważne jest, aby para z niej płynęła;
przynieś głowę do pojemnika, przykryj ręcznikiem i odczekaj około 10 minut.
Czasami wystarczy, aby rzęsy zaczęły „odchodzić”. Ale w niektórych przypadkach nadal musisz użyć pierwszej metody i nałożyć olej roślinny na rzęsy.

Usuwanie rzęs za pomocą parowania
Jak nie można usunąć przedłużonych rzęs
Chcesz, aby twoje własne rzęsy były zdrowe i nie musiały być naprawiane? Następnie zapamiętaj kilka zasad.

Nie można usunąć rzęs za pomocą pęsety bez obróbki wstępnej. W procesie przedłużania rzęsy są przyklejane dość niezawodnie, więc wyciąganie ich pęsetą bez uszkadzania naturalnych nie zadziała. W rezultacie możesz uzyskać łysiny, a także zranić delikatną skórę powiek.
Nie próbuj zdejmować rzęs pod bieżącą wodą lub za pomocą środków czyszczących (żeli, pianek, mydeł). Po pierwsze, jest nieefektywny. Po drugie, zwykle takim działaniom towarzyszy pocieranie korzeni rzęs i skóry powiek, co nieuchronnie prowadzi do podrażnionej skóry, oczu i przerzedzonych rzęs.
Podczas nakładania zmywacza do przedłużania rzęs postępuj ostrożnie, aby nie dostał się na błonę śluzową oka. W przeciwnym razie może wystąpić zaczerwienienie, podrażnienie, a nawet oparzenie chemiczne.
Pielęgnacja rzęs
Rzęsy wymagają codziennej uwagi i pielęgnacji. Jak się nimi opiekować?

Pomiędzy przedłużeniami codziennie, po wieczornych zabiegach wodnych, nałóż olej rycynowy lub łopianowy na naturalne rzęsy. Pomogą rzęsom zregenerować się, wzmocnić, zagęścić i przyspieszyć ich wzrost.
Możesz także tworzyć maski. Na przykład wymieszaj olej z szkarłatnym sokiem, nałóż na rzęsy i przytrzymaj przez 15-20 minut. Inną opcją jest zmieszanie oleju z witaminami A, E i B12. Możesz nakładać oleje, maski zwykłym wacikiem lub szczoteczką do rzęs.
Dbaj o skórę powiek, regularnie nakładaj na nią specjalne kremy, aby nawilżyć skórę.
Monitoruj swoją dietę, powinna być zrównoważona i zawierać wszystkie witaminy potrzebne organizmowi.
Pielęgnacja rzęs
Jak widać, usuwanie przedłużonych rzęs nie wymaga specjalnych umiejętności. Proces jest dość prosty. Wszystko, czego potrzebujesz, to odrobina cierpliwości i dokładności.